Giysiler Nasıl Dezenfekte Edilmeli ?

Giysiler Nasıl Dezenfekte Edilmeli ?

Giysiler Nasıl Dezenfekte Edilmeli?

Günlük hayatta farklı ortamlarda bulunuyor ve farklı noktalara temas ediyorsunuz. Bunların sonucu olarak giysilerinizde kirleniyor. Ev ortamına girmeden önce ya da geçtikten sonra giysilerinizi dezenfekte etmeniz oldukça önemlidir. Gün içerisinde gözle göremeyeceğiniz çeşitli bakteri ve virüslere giysileriniz maruz kalabilir. Özellikle Covid-19 pandemisinin yaşandığı bu dönemde ellerinizi dezenfekte etmek kadar giysilerinizi dezenfekte etmeniz de oldukça önemlidir. Giysilerinizde kimi zaman gözle görülür bir şekilde lekelerde oluşabilir. Bu lekeleri çıkartmak ve profesyonel bir şekilde giysilerini dezenfekte etmek için kuru temizleme firmalarından yardım olabilirsiniz. Gün boyu farkında olmadan temas ettiğiniz yüzeylerden bulaşan lekeler nasıl dezenfekte edilir yazımızın devamında sizler için derledik.

Giysilerinizi Evde Dezenfekte Etme Yöntemleri

Virüs ve bakterilerin bir süre kumaşlar üzerinde canlı kalabilir. Bu durumda sağlığınız için giysilerinizi doğru bir şekilde dezenfekte etmeniz gerekir. Giysileri dezenfekte etmenin birçok yolu bulunmaktadır. Giysileri çamaşır makinesinde yüksek sıcaklıkta deterjanla yıkamak da virüsleri öldürmekte oldukça başarılıdır. Ev dışı alanlardan geldikten sonra giysileri dezenfekte etmek oldukça önemlidir. Ev ortamında giysileri deterjanlı bir şekilde 60 derecede yıkayabilirsiniz. Giysileri dezenfekte edebilmek için yüksek sıcaklıkta yıkamanız gerektiği için evde elde yıkamalarda istenilen sonuca ulaşamayabilirsiniz. Giysilerinizde bulunan lekeleri kolay bir şekilde evde çıkarabilmek için hızlı bir şekilde müdahale etmeniz gerekir. Lekeler kumaşa derinlemesine işlemez ve dezenfekte işlemi oldukça kolaylaşır.

Temiz giysilere ulaşmanın en konforlu yolu: Kuru Temizleme

Giysilerinizi çamaşır makinesinde yüksek sıcaklıkta yıkamak iyi bir dezenfekte yöntemi olsa da her zaman doğru bir yöntem olmayabilir. Bazı hassas kumaş türleri ve renkli giysiler bu yüksek sıcaklıkta yıkanmaya uygun olmadığından alternatif yöntemleri denemenizi gerektirebilir. Böyle durumlarda kuru temizleme hem dezenfekte etmede hem de giysilerin kalitesini korumakta en çok tercih edilen yöntemlerden biri olmaktadır. Zamandan tasarruf etmenizi sağlarken kişisel sağlığınızı da koruyan kuru temizleme, teknolojinin kazandırdığı en büyük kolaylıklardan biridir. İçeriğindeki özel kimyasallar ve kullanılan buharlı sistem ile kumaş temizliğini sağlayan bu yöntem, giysiler için evde ulaşılması zor kalitede bir temizlik hizmeti sunar. Sıradan elde yıkama işleminden daha avantajlı olan bu yöntem ile giysiler ilk günkü kalitesini korur.