Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Halılar Hangi Sıklıkla Yıkanmalı?

Halılar Hangi Sıklıkla Yıkanmalı?

Halılar Hangi Sıklıkla Yıkanmalı?

Halılar, evlerde veya ofislerde sıklıkla temas edilen ev eşyaları arasındadır ve bu sebeple çok çabuk kirlenirler. Kirlenen halının temizlenmemesi, o ortamda yaşayan kişiler açısından sağlık sorunları yaşanmasına sebep olabilir. Ev tozunun neredeyse büyük çoğunluğunu üstünde barındıran bu eşyaların, düzenli şekilde temizlenmesi gerekir. Tüm bu faktörler düşünüldüğünde profesyonel bir halı yıkama firmasından yardım almak, hijyen açısından önem taşır. Profesyonel halı yıkama fiyatları, uzun vadede evde temizleme işlemlerine göre çok daha avantajlıdır.

carpet-2935773_1920.jpg

Halı Yıkama Aralıkları Nelerdir?

Halıların yaklaşık 6 ayda bir yıkanması tavsiye edilmektedir. Bu süre, evde yaşayan kişi sayısına ve ev ortamına göre değişiklik gösterebilir. Çocuk bulunan bir evde halı birçok eşyadan daha kısa sürede kirlenebilir. Halıların kirlenmesi ve yüzeylerinde toz bulunması çocukların sağlığını kötü etkilemektedir. Bu sebepten dolayı yıkama süresi, çocuk bulunan bir evde 3 aya kadar inebilmektedir.

Halı Yıkama İşleminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halı ve kilim yıkama konusunda dikkat edilmesi gereken hususlardan biri halının üzerinde barınan toz ve kirin içe doğru işlemesidir. İçe işleyen tozlar çıplak göz ile görülemez bu nedenle halıların temiz olduğu zannedilir. Fakat bu tamamıyla bir yanılsamadır. Halı ve kilim her gün veya düzenli olarak süpürülse de etkin bir temizlik gerçekleşmediği durumda tam olarak temizlenmiş sayılmaz. Halıların ev ortamında temizlenmesi çoğu zaman yeterli olmamaktadır. Ev ortamında halı ve kilim temizliği yapmak yeterli bir temizlik sağlamazken aynı zamanda su ve zaman kaybına neden olur. Bu nedenle profesyonel bir halı yıkama firması ile anlaşarak halılarınızın temizliğini sağlayabilirsiniz. Kolay Yıka sizlere avantajlı halı yıkama fiyatları sunar. Halılarınızı kapıdan teslim alır ve halı yıkama işlemi sonrasında kapıya teslim eder.

Halıların Kirlendiği Ne Zaman Anlaşılır?

Bir halı gözle görülemeyecek kadar küçük toz tanelerini de içinde barındırır. Fakat güneş ışığının vurduğu veya aydınlık alanlarda bu tozlar belli olur. Bu tozlar halının kirlendiğini anlamada ilk etkendir. Diğer bir etken ise halı ve kilimlerdeki tozun alerjik reaksiyona sebep olmasıdır. Toz içeren halılarla aynı ortamda bulunmakta zorlanan kişi, bir an önce profesyonel bir yıkama firmasından destek almalıdır.

Renk değimi halıların yıkanması gerektiğinin bir göstergesi olabilir. Kirlenen halıların rengi donuklaşır veya başka bir renge döner. Bu da halıların kirlendiğinin anlaşılmasında önemli bir faktördür. Evlerde kullanılan bazı halılar uzun bir süre profesyonel bir şekilde yıkanmadığında ev içinde hafif bir koku yaymaya başlar. Böyle bir durumda ilk iş olarak halılar profesyonel bir halı yıkama firmasına verilmelidir. Uygun halı yıkama fiyatları için Kolay Yıka firmasını tercih edebilirsiniz.

Halı Çok Fazla Temizlenirse Yıpranır Mı?

Halıların düzenli aralıklarla temizlenmesi gerekir. Fakat olması gerekenden çok daha fazla temizlendiklerinde olumsuzluklar meydana gelebilir. İlk olarak halının renginde değişimler yaşanır. Çok fazla temizlenen halı, canlı renklerini yitirerek soluk renkli bir hâl almaya başlar. Sürekli temizlenen halıların tüylerinde yıpranmalar oluşur. Ezilmeler görülür ve tüylerinin hacimli yapısı ortadan kalkmaya başlar. Halılarınızı uzun yıllar boyunca ilk günkü kalitesinde korumak için Kolay Yıka farkı ile temizletebilirsiniz. Halı yıkama fiyatlarına ve farklı hizmetlere ulaşmak için hemen web sitemize göz atabilirsiniz.

vacuum-cleaner-268179_1920.jpg

Halılar Hangi Sıklıklarla Süpürülmeli?

Halılar, haftada bir defa süpürülmeye uygun olarak tasarlanmıştır. Evde yer alan halı ve kilimleri haftalık olarak süpürmek halı ve kilimlerin ömrünü uzatır. Elektrikli süpürgeler halıların üstündeki tozları ve çeşitli maddeleri toplar. Elektrikli süpürgenin kullanımına bağlı olarak halının yıkanma aralıkları da değişiklik gösterebilir. Halınızı süpürmeden önce üzerinde yer alan lekeleri temizlemeniz gerekir. Lekeler temizlenmeden süpürme işlemi yapıldığında lekeler derinlemesine işler ve çıkarmak daha da zorlaşır. Kolay Yıka’nın avantajlı halı yıkama fiyatlarından yararlanmak için hemen siz de harekete geçin!