Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Beyazlar Nasıl Beyazlatılır

Beyazlar Nasıl Beyazlatılır

Beyazlar Nasıl Beyazlatılır?

Beyazlar, sade ve duru bir duruşu vurgulayan ve göz alıcı bir görünüm sunan giysiler arasındadır. Özellikle bahar ve yaz aylarında tercih edilen beyaz kumaşlı giysiler, günlük tarzı muhteşem bir şekilde yansıtır. Bunun yanı sıra özel günler için de tercih edilen bu dikkat çekici renk, unutulmaz anlara da eşlik eder. Spor ve klasik tarzların bazen tamamlayıcısı bazen de tarzı tamamen tek başına oluşturan bir renk olabilir. Her iki durumda da diğer renklere oranla beyazın parıltısı ön plana çıkar. Elbette, en sevdiğiniz beyaz kıyafetleriniz halâ beyazsa!

Kıyafetlerde geniş bir kullanımı olan beyaz renk, ev tekstil ürünleri için de sıkça kullanılır. Perde, tül, yatak örtüleri, yorganlar, koltuk kılıfları ve havlular gibi tüm detaylarda bu rengi görmek mümkündür. Beyaz giysiler ile ev tekstil ürünlerinin ortak kaderi olan sararma, lekeler ve izler sonucu ortaya çıkar. Bu lekeler, her zaman gözle görülmeyebilir ancak yanlış bir yıkama yöntemi kullanıldığı takdirde belirginleşir. Dolayısıyla evinizin ve kıyafetlerinizin ilk günkü beyazlığını koruması için uygun temizlik yöntemlerini kullanmanız gerekir. Bu konuda kuru temizleme, güvenilir ve çok tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem ile tekstil ürünlerinizin ve giysilerinizin renkleri kadar kullanım ömrünü de uzatabilirsiniz.

Beyazlarınızın Daha Beyaz ve Parlak Olması için Öneriler

Beyaz rengin neredeyse tüm tekstil ürünlerinde kullanılması, bu parlak ve sade rengin korunmasını da ön plana çıkarır. Özellikle kıyafetler arasında en sevdiğimiz parçaların üzerinde bulunan çay, kahve, yemek ve yağ gibi lekeleri arındırmak için çeşitli yollar ararız. Bunların yanı sıra perdelerin de beyazlığını korumak, çoğu kişi için önemlidir. Tüm tekstil ürünleri için geçerli olabilen görünmez lekeler de çoğu kişinin başını ağrıtır. Örneğin gazoz lekesi, renksizdir ve kumaş üzerinde var olduğu anlaşılmaz fakat gazoz lekesi olan giysi, çamaşır makinesine atıldığı zaman makinenin yüksek ısısı ile karamelize olur ve kumaş üzerinde sarı, kahverengi izler oluşturur. Aynı şekilde perde kumaş yüzeylerinde de güneş ışınları, görünmez lekeler ortaya çıkarabilir ve bu durum zamanla perdelerde sararmaya yol açar.

Kumaş türüne oranla değişiklik gösterse de çoğu kumaş dokusu, leke ve kirleri içerisinde hapseder. Kumaş içine işleyen leke, çamaşır makinesi ile yüzeyden arındırılamayabilir. Deterjan ile yıkanmış olsa bile gerçek bir hijyen seviyesine ulaştırılması oldukça zordur. Beyaz kıyafetlerin, özellikle beyazlığını koruması ve hijyen sağlanabilmesi için kuru temizleme yöntemi idealdir. Bu yöntem ile tüm beyazlarınızı, güvenilir bir şekilde temizletebilirsiniz.

Beyazlarınızın daha beyaz olması için evinizde uygulayabileceğiniz adımlar şu şekilde:

  • Bir kap içerisine 5 lt su ekleyin.
  • Yaklaşık 2 kapak çamaşır suyu dökün.
  • Lekeli giysiyi, bu kabın içerisine koyun ve bir süre bekletin.
  • Ardından kabın içinden giysiyi çıkarıp çamaşır makinesinde normal yıkama programı ile yıkayın.

Kumaşın yüksek ısıya maruz kalmasına izin vermeden çamaşır suyu içinde bekleterek hafif lekelerden giysileri arındırabilirsiniz. Kumaş, dokusu itibarıyla hassas olduğu için kimyasal olan çamaşır suyunda fazla bekletilirse yapısı bozulabilir ve kumaşta yırtılmalar meydana gelebilir. Dolayısıyla zamandan ve emekten tasarruf edebilmek için kuru temizleme yöntemini tercih etmeniz doğru bir yöntem olacaktır.

Tüm Beyazlarınız için Mükemmel Çözüm!

Ev tekstil ürünleri veya kıyafetleriniz... Tüm beyazlarımızın ilk günkü renginde kalması için kuru temizleme yöntemi en etkili çözüm. Bu teknikte, kumaş türüne ve rengine göre uygulanan sistemsel bir çalışma ile kumaşlar, tüm lekelerden arındırılır. Çamaşır makinesinde yıkama yapılarak arındırılamayan zorlu lekelerden bu yöntem ile kolayca kurtulabilirsiniz! Tüm beyazlarınızın, bembeyaz kalması ve parlak görünmesi için buraya tıklayarak, üyeliğinizi olu