Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Stor Perde Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Stor Perde Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Stor Perde Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev dekorasyonunun önemli bir parçasını oluşturan perdeler, her zevke hitap eden alternatifler sunar. Geleneksel perde modelleri günümüzde kullanılmaya devam etse de yaratıcı tasarımı ile evlere şık bir atmosfer kazandıran stor perde modelleri de sıkça tercih edilir. Perde yıkama ve asma derdini azaltan bu modeller, kolay bakımları ve modern görünümleriyle yaygın olarak kullanılmaktadır.

Stor perdelerin düzenli olarak yapılan bakımları, kullanım ömürlerini de uzatır. Haftanın birkaç gününde sadece üzerindeki tozların alınması bile bu ürünlerin temizliği için yeterlidir. Ayda birkaç kez uygulanacak nemli bez ile silme yöntemi ise perde yıkama yerine kullanılan alternatif temizlik yöntemleri arasında bulunur. Perde modelleri arasında kullanımı en yoğun olan bu modeller için en sağlıklı temizlik yöntemi ise kuru temizlemedir.

Stor Perde Temizliğinde Önemli Noktalar

Hem ofis tasarımlarında hem de evlerde kullanılan perde modelleri arasında, pratik ve modern çözümleri ile stor perde ilk sıralarda yer alır. Bu modellerin temizlik ve bakımı ise alternatiflerine göre çok daha kolaydır. Stor perde temizliği sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:

  • Perdelerin tozu alınırken, mutlaka yumuşak tüylü araçların kullanılması gerekir.
  • Perdenin yapısına göre ılık ya da sıcak su ile temizlenmesi gerekir.
  • Temizlik sırasında bpzulmalara ve yıpranmalara neden olabileceği için bu ürünlerin çamaşır makinesinde yıkanması önerilmez.
  • Perde yıkama işlemi için en güvenilir yöntem, kuru temizlemedir.
  • Perdelerin elde yıkama suyuna, deterjan yerine saf sabun ilave edilmesi, olası yıpranmalarla karşılaşma riskini en aza indirir.
  • Perde yıkama işlemi sırasında stor katlarının bozulmaması için perdeyi aşırı ıslatmaktan kaçınmak gerekir.
  • Perde mekanizmalarının asla çamaşır suyu gibi ağartıcılar ile temizlenmemesi gerekir.

Evde Perde Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

Stor perde modelleri söz konusu olduğunda, en sık karşılaşılan sorulardan biri de perde yıkama işleminin nasıl yapılacağıdır. Bu ürünlerin, daha uzun ömürlü olması ve güvenle temizlik işlemlerinin gerçekleştirilmesi için öncelikle kuru temizleme yöntemi önerilir. Bunun dışında evde perde bakımı yapmak isteyenler için bazı alternatif yöntemler de bulunur.

Stor perde modellerinin elde yıkanması için öncelikle mekanizmaları sökülmelidir. Bir kap içine eklenen ılık ya da soğuk suya sabun ilave edilerek, temizleme suyu hazırlanır. Bu su ile birlikte önce perde mekanizmaları, ardından perdenin kumaşı temizlenir. Bu perdelerin kurutma makinesine atılması, yapılarının bozulmasına neden olduğu için önerilmez. Gerekli hijyeni sağlanan ve uygun perde yıkama işlemi tamamlanan perdeler, mekanizmalarına yerleştirilerek doğal şekilde kurumaya bırakılır.

Kuru Temizleme Yöntemiyle Stor Perde Bakımı

Stor perdeler sahip oldukları narin yapıları gereği, çamaşır makinelerinde yıkanmaya uygun değildir. Bu ürünlerin, evlerde alternatif perde yıkama yöntemleri ile bakımları yapılabiliyor olsa da en ideal bakım yöntemi kuru temizleme olarak dikkat çeker. Perde modelleri arasında en şık ancak en hassas perdeler olan bu modellerin bakımına ayrı bir özen göstermek gerekir.

Stor perdelerde kullanılan kumaş alternatifleri fazla su ile temas ettiğinde, tekrar kullanılmaz hâle gelebilir. Bu nedenle geleneksel temizleme yöntemleri yerine kuru temizleme ile perde bakımı yapmak, hem gerekli hijyeni sağlar hem de perdelerin yıpranma risklerini ortadan kaldırır. Evde perde yıkama zahmetine girmeden, stor perdelerin kolayca temizliğinin sağlanması kuru temizleme yöntemi ile mümkündür. Kuru temizleme işlemlerinde kullanılan özel yöntemler, perdelerin zarar görmeden ilk günkü yeniliğinde kalmasını sağlar. Siz de stor perdelerinizin güvenle temizlenmesi için hemen buraya tıklayarak kayıt oluşturabilir ve sipariş verebilirsiniz!