Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Gelinlik Kuru Temizleme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gelinlik Kuru Temizleme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Gelinlikler, ömürde bir defa giyilse bile sonrasında özenle saklanan kıyafetlerdir. Özellikle düğün gününü ve evliliğe ilk adım atışı hatırlatmasından dolayı, kadınlar için ayrı bir öneme sahiptir. Düğünden sonra gelinliğin kaldırılması ve muhafaza edilmesi için iyi bir temizlik gereklidir. Gelinliğin tam anlamıyla temizlenmeden kaldırılması, kısa sürede yıpranmasına ve parçalanmasına yol açar. Üstelik bu durum güve oluşumuna da neden olabilir. Ancak gelinlikler daha hassas kumaşlardan imal edildikleri için, normal kıyafetler ile aynı şekilde yıkanmaması gerekiyor. Kuru temizleme, gelinlikler için en doğru yöntem. Zira bu yöntem ile klasik çamaşır yıkama metotlarında görülen tüm olumsuzluklar en düşük seviyeye indirilir. Üstelik gelinlik kuru temizleme işleminin sağlamış olduğu çeşitli avantajlar da mevcuttur. 

Boncuklar Dökülmez

Boncuklu gelinlik modellerinin yıkanması, normal gelinliklerden daha zordur. Zira bu boncuklar, en küçük bir müdahalede kolayca dökülebilir. Renkli boncukların kullanıldığı gelinlik modellerinde ise boncukların renklerinin solması öngörülebilir. Bu yüzden de yapılacak olan temizleme işleminin boncuklara herhangi bir zarar vermemesine ya da boncuklarla doğrudan temas edilmeden temizlik yapılmasına özen gösterilmesi gerekir. Gelinlik kuru temizleme yöntemi, bahsedilen hususlar göz önünde bulundurulduğu zaman, en doğru yöntemdir. Doğrudan su kullanılmayan ve temas edilmeyen bu yöntem ile gelinliklerdeki boncuklar korunabilir. 

Yıpranma ya da Aşınma Gibi Sorunlar Yaşanmaz

Gelinlikler, diğer kıyafetlerde kullanılan kumaşlara göre daha hassas kumaşlar kullanılarak üretilir. Bu da onların yıpranma, aşınma ya da yırtılma gibi sorunlarla daha sık karşı karşıya kalması anlamına gelir. Gelinliklerin yıkama sonrasında yıpranmasına yol açan etkenler oldukça fazladır. Yıkama esnasında deterjan kullanılması bu etkenlerin başında gelir. Çamaşır deterjanlarının önemli bir kısmı kimyasal bileşenlerden üretildiği için, bunlarla yapılacak temizlik de gelinliğin hasar görmesine yol açar. Ayrıca gelinliğin çamaşır makinesi içerisinde yıkanması da tavsiye edilen bir durum değildir. Her ne kadar geniş bir kılıfa konularak yıkanabileceği söylense de bu yöntem de gelinlikte yıpranmaların yaşanmasına neden olabilir. Zira çamaşır makinesinin içerisinde kullanılan suyun sıcaklığı, çamaşır deterjanı ve suyun kireçli olması gibi etkenler de gelinlikler için olumsuzdur. Gelinlik kuru temizleme yöntemi ise tüm bu sorunların ortadan kalkmasını sağlar. Kuru temizleme ile temizlenen gelinliklerde su, deterjan ya da diğer aşındırıcı bileşenler kullanılmadığı için, gelinlikler ilk günkü haline kolayca getirilebilir. 

İlginizi Çekebilir: Kuru Temizlemenin Faydaları

İnatçı Lekeler Kolayca Çıkarılır

Düğün günlerinde eğlencenin dozu yüksek olduğu için gelinliklerin lekelenme ihtimalleri de oldukça yüksektir. Ayrıca gelinliklerin etek kısımları uzun olduğundan dolayı, tören içerisinde yere sürünmesi veya üzerine basılması da sıkça görülen bir durumdur. Pasta, meyve suyu ve diğer ikramların gelinlik üzerine dökülme ihtimali de vardır. Bu gibi durumlarda ortaya çıkan inatçı lekelerin temizlenmesi için de gelinlik kuru temizleme en iyi yöntemdir. Bu lekelerin normal kıyafetlerin üzerinde meydana gelmesi halinde kullanılabilecek ürünler oldukça fazladır. Ancak gelinlikler hassas kumaşlı kıyafetler olduğundan dolayı, inatçı lekelerin güçlü leke çözücüler ile çözülmeye çalışılması son derece risklidir. Kuru temizlemede lekelerin çıkarılması için daha farklı yöntemlere başvurulmasından dolayı inatçı lekeler ile baş edebilmek daha kolaydır. 

Kolay Yıka ile Sizde Gelinliğinizi Kolayca Yıkatın!

Evde gelinlik yıkamak hem zor hem de çeşitli riskleri olan bir durumdur. Gelinlik kuru temizleme yöntemi ile gelinliklerin zarar görmeden yıkanabilmesi mümkündür. Ancak bu noktada hangi firmadan hizmet alınacağı da büyük öneme sahiptir. Zira her kuru temizleme firmasının aynı kalitede hizmet verdiğinden söz etmek olanaksızdır. Kolay Yıka, gelinliklerini kuru temizlemeye vermek isteyenler için pek çok olanak sağlıyor. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde, anlaşmalı kuru temizleme sistemi sayesinde yıkanması istenilen gelinliği evden aldıran ve 24 saat içerisinde gerekli işlemlerin yapılmasından sonra yeniden adrese teslim ettiren Kolay Yıka, gelinliklerin hiçbir zahmete katlanılmadan temizlenilmesine olanak sağlıyor. Siz de gelinlik kuru temizleme hizmetinden yararlanabilmek için şimdi Kolay Yıka’ya ücretsiz şekilde üye olabilir, siparişinizi planlayarak hiçbir ek ücret ödemeden gelinliğinizin kapınızdan alınarak temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik Kolay Yıka üzerinden alacağınız bu hizmet için sizden herhangi bir şekilde komisyon ya da hizmet ücreti de talep edilmez. Gelinlik yıkamak, hiç bu kadar kolay olmamıştı.