Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Giysilerim Küçülürse Ne Olur?

Giysilerim Küçülürse Ne Olur?

 

Çamaşır hataları kaçınılmazdır - onları durduramazsınız. Kıyafetlerimizi seviyoruz ve onlara bakmak istiyoruz ama ne yazık ki kıyafetlerin küçülmesi yaygın bir durum. Bu oldukça can sıkıcı olsa da, kıyafetlerinizi küçüldükten sonra bile kurtarabilirsiniz. Bu blogda 'giysilerim küçülürse ne olur?' sorusunun cevabını vereceğiz.

 

Giysilerim küçülürse ne olur?

İlk olarak, giysilerin neden küçüldüğüne biraz daha derinlemesine dalmak önemlidir. Bunun en yaygın nedeni, kurutucunun sıcaklığının çok yüksek olması ve bazı giysi ve kumaşların yüksek ısıya maruz kaldığında çekmesidir. Giysinizin kurutma makinesinde kurutmaya uygun olduğundan emin olmak için her zaman etiketleri okumanızı öneririz.

Pamuk, yün ve keten genellikle çekme eğilimi gösteren malzemelerdir.

Şimdi asıl soruya. 'Aman canım kıyafetlerim küçüldüğünde karşılaşırsanız, yapmanız gerekenler burada.

Bir lavaboyu ılık suyla doldurun ve bebek şampuanı ekleyin. Kabarcıklar görene kadar iyice karıştırın. Giysinizin liflerini germeye yardımcı olacak bir saç kremi de kullanabilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra, büzülmüş giysiyi ılık suya koyun ve 30 dakika ile bir saat arasında orada bırakın.

Zaman geçtikten sonra giysiyi çıkarın, ancak suyun lavaboya geri damlamasına izin verdiğinizden emin olun.

Ardından, büyük bir emici havlu alın ve kalan suyu sıkmak için giysiyi içeriye sarın. Giysiniz nemleniyorsa doğru yapıyorsunuz demektir.

Son olarak, yeniden şekillendirmeye başlaması için giysilerinizi uzatın ve ardından havayla kurutun, ancak dikkatlice izleyin.

Giysilerin küçülmesi yaygın bir çamaşır yıkama hatasıdır, ancak kılavuzumuzun gösterdiği gibi giysiler kurtarılabilir. Bununla birlikte, giysilerin çekmesini önlemek için her zaman bakım etiketlerini okumanızı öneririz.

Kendinizi çamaşır yıkamak için çok meşgul bulursanız, çamaşırhane hizmetlerimizin sizin için mevcut olduğunu hatırlatmak isteriz! Hiçbir güçlük ve küçülen giysiler yok!