Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Spor Ayakkabılarınıza Nasıl Bakılır?

Spor Ayakkabılarınıza Nasıl Bakılır?

Biraz bakım, spor ayakkabılarınızın uzun süre dayanmasını sağlayabilir.

Spor ayakkabılarınızı korumak büyük iştir . Ayakkabı olmanın tamamı dışında pek çok amaca hizmet ederler: Bazı spor ayakkabılarımızı rahatlık için, bazılarını sağlık için, bazılarını ise moda olarak giyeriz. Ve spor ayakkabılarımızın birçoğu biraz daha iyi görülebilmesi de Spor ayakkabılarınızın görünüş veya koku uğruna temizliğe ihtiyaç duyduğu zamanlar vardır. 

 

Çoğu spor ayakkabı makinede yıkanabilir, 

Spor ayakkabılarını çamaşır makinesinde temizlemek, çoğu çift için genel olarak yapılması gereken bir yol olacaktır. Bu, Vans ve Keds gibi sentetik veya kanvastan yapılmış spor ayakkabılar için en iyi seçim olacaktır, ancak deri ve süet gibi postlardan yapılan spor ayakkabıları makinede yıkamayın. Bu oldukça basit bir çaba, ancak ayakkabılarınızın olabildiğince temiz ve daha da önemlisi hasarsız çıkmasını sağlayacak süreçte bazı nüanslar var.

Ayakkabılarınızı çamaşır makinesine atmadan önce şu beş ipucunu aklınızda bulundurun:

1-Yıkamadan önce bağcıkları çıkarın. Kir, deliklerin etrafında toplanır, bu nedenle bağcıkların çıkarılması, ayakkabının şaşırtıcı derecede kirli olabilecek kısmına su ve deterjan erişimi sağlar.

2-Sen varken o bağcıkları yıka. Bağcıkları küçük bir file yıkama torbasına koyun ve spor ayakkabılarla birlikte yıkayın.

3-Çok kirli spor ayakkabılara ön işlem uygulayın. Kir ve çamur protein lekeleri dir, bu nedenle en iyi şekilde Spor Leke Çıkarıcı gibi bir enzimatik leke çıkarıcıları kullanılarak işlem yapınız?

4-Soğuk su kullanın ve deterjanla aşırıya kaçmayın. Ekstra deterjan kullanmak cazip gelebilir - sonuçta ayakkabılar çok kirli! — ancak bu dürtüye karşı koyun, çünkü deterjan kalıntısı pis bir görünüm yaratacaktır.

5-Spor ayakkabılarınızı havada kurutun. Ayakkabı kururken havanın ayakkabının içinde daha iyi dolaşabilmesi için dili parmak ucunun üzerine çevirin, ardından nemi emmesine yardımcı olması için parmak ucunu toplanmış bir havluyla (bir bez veya bulaşık bezi doğru boyutta olacaktır) doldurun.