Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

Kuru Temizleme Nasıl Yapılır?

Zaman problemi yaşayanlar ve temizlik için vakti olmayanlar için en büyük kolaylıklardan biri olan kuru temizleme işlemi birçok kişi tarafından merak edilen konular arasında yer alıyor. Kuru temizlenin ardından hem temizlenen hem de renk ve dokusundan bir şey kaybetmeyen ürünlerimiz kazançlı çıkmamızı sağlıyor. Peki, kuru temizlenin aşamaları nelerdir? Temizleme işlemi nasıl yapılır?

 

İşte detaylar:

Kuru Temizleme İşlemi Aşamaları

Temizleme işlemi içinde geçen kuru kelimesi birçok kişinin aklına temizleme işleminin su kullanılmadan gerçekleştiği fikrini getirmektedir. Ama bu durum tam da böyle değildir. Çünkü temizleme işlemi esnasında her ne kadar su kullanılmasa da farklı temizleyiciler kullanılarak temizleme işlemi gerçekleştirilmektedir.

Kuru temizlemenin aşamaları şu şekildedir:

  • Temizleme için alınan ürünler ilk olarak gruplandırılır.
  • Aynı kumaş yapısına sahip ve aynı özellikteki kumaşlar bir araya getirilir.
  • Lekesi bulunan giysiler için leke çıkarıcılar kullanılır.
  • En son giysiler kuru temizleme makinelerine yerleştirilir.

Temizleme aşamaları bu şekildedir. Temizleme aşamasından sonra tertemiz hale gelen ve ilk günkü gibi olan giysiler için ütüleme, apreleme işlemleri gerçekleştirilir.

Temizleme Makineleri Nasıldır?

Kuru temizlemede kullanılan makineler normal kullandığımız makineler ile benzerlik gösterir. Makineler kurutma ve çamaşır makinesi karışımı bir sisteme sahiptir. Ancak bu sistemler teknoloji ilerledikçe daha farklı makineleri karşımıza çıkarmaktadır. Firmaların kullandığı makineler ve sistemler her bir firmaya göre değişkenlik göstermektedir. Temizleme işlemi için makinenin içerisinde yerleştirilen ürünler 1/3 çözücü aktarılarak yıkanır. Bu aşamada sıcaklığın 30 derece olması önemlidir. Temizleme işlemi yaklaşık olarak 8 ila 25 dakika arasında değişkenlik gösterir.

Avantajları Nelerdir?

Temizletme işleminin çeşitli avantajları bulunmaktadır.

Bu avantajlar arasında şunlar vardır:

  • Kıyafetlerin yıpranmadan daha uzun süre kullanılmasını sağlar.
  • Zamandan tasarruf edilmesini sağlar ve zamanı olmayan kişiler için büyük kolaylıktır.
  • Profesyonel kuru temizleme işlemlerinden sonra giysiler ilk günkü haline döner. Lekeler ve giysi üzerindeki kalıntılar tamamen temizlenir.

Siz de kuru temizleme işleminden yararlanmak ve temizleme işlemi hakkında detaylara ulaşmak için içeriğimize göz atabilirsiniz.