Silmek İstediğinize Eminmisiniz ?

Eminseniz Lütfen Evet'e Basın.

Takım Elbise Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Takım Elbise Bakımı Nasıl Yapılmalı?

 

İş hayatının, özel günlerin tamamlayıcısı olan takım elbise, her zaman temiz ve bakımlı görünmenin bir parçasıdır. Bu sebeple haftanın 5 günü kullanıma dayanıklı bir şekilde özel elbise askısında korumak gerekir. Takım elbiselerin bakımlarını kuru temizleme alanlarında yaptırarak daha uzun yıllar kullanabilirsiniz. İlk günkü kumaş kalitelerini ve görünümlerini korumak için buna dikkat edilmelidir. Kuru temizleme ile hem takım elbiselerinizi uzun yıllar kullanabilir hem de şıklığınızdan ödün vermezsiniz.

Klasik Görünümlerin Yıldızı

Klasik görünümü oldukça şık hâle getiren takım elbise, temizlik konusunda hak ettiği değeri görmelidir. Bunun için de kumaşlarının çok hassas bir bakıma ihtiyacı olduğunun bilinmesi gerekir. Sadece kuru temizleme yapılması gereken ürünlerin temizliği, kullanım sıklığına göre değişir. Eğer haftanın 5 günü gibi yoğun bir şekilde kullanıyorsanız yılda yaklaşık 3-4 kere kuru temizlemeye vermeniz gerekir. Böylece takım elbiseniz yılın her zamanı onu giymeniz için hazır ve temiz olur.

suit-2688310_1920.jpg

Takım Elbise Kullanımının Püf Noktaları

  • Giyildikten sonra takım elbise, gün içerisinde üstüne sinen kokudan ve tozlardan arındırılmalı, doğru bir şekilde elbise askısına asılıp havalandırılmalıdır. Takım elbise her ne kadar düzenli periyotlarla kuru temizlemeye veriliyor olsa bile bu havalandırma işlemi yapılmalıdır.
  • Takım elbisenizin ömrünün uzaması için her gün giyilmesi doğru değildir. Mutlaka günaşırı giyilmelidir, eğer 3 veya 4 farklı modele sahipseniz bu süreyi daha da uzatmanızda fayda var.
  • Tüm giysiler kendine uygun askılarda muhafaza edilmeli ve korumalı özel elbise askısı ile saklanmalıdır. Gardıropta düzenli bir şekilde saklanan takım elbiseler, kullanım açısından hem size kolaylık sağlayacak, hem de bakımını tam olarak gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.
  • Ahşap ve kalın bir elbise askısı, ceketlerinin dik ve düzgün bir şekilde durmasını sağlar. Takım elbiseler için özel olarak tasarlanan elbise askılarının pantolon bölümleri, pantolonun buruşmasını engeller.
  • Sıkışık dolaplar, takım elbiseler için pek de iyi bir ortam değildir. Takım elbisenin buruşmasına yol açar. Ayrıca çok fazla kıyafetin olduğu bir dolapta hava almaz.
  • Takım elbisenizi uzun bir süre kullanmayı düşünmüyor ya da sezonluk olarak kullanıyorsanız özel elbise askısı ile koruyucu kılıfın içinde saklayabilirsiniz.
  • Eğer bir seyahate gidecekseniz bavula koymamanız gerekir. Takım elbiselerini koyacağınız özel bir kılıf ile hem buruşmayı, hem de zarar görmesini engelleyebilirsiniz.

Tüm bu noktalara dikkat ettiğinizde ve takım elbiselerinizi düzenli aralıklarla kuru temizlemeye verdiğinizde yıllarca, kalitesi ve kumaşı bozulmadan kullanabilirsiniz. Kuru temizleme hizmetinden avantajlı fiyatlarla yararlanmak için Kolay Yıka’yı tercih edebilirsiniz.

Takım Elbise Ütülenir Mi?

Takım elbiselerinizi ütülerken çok dikkatli olmalısınız. Kumaşları çok hassas olan takım elbiseleriniz, profesyonel bir kuru temizleme işleminden sonra ütülü şekilde size teslim edilir. Kuru temizlemeye vermeden evde ütülemeniz gerekiyorsa ütü işlemini buharsız ütü ile gerçekleştirmelisiniz. Ütüleme işlemini profesyonel bir şekilde yaptırmak için doğru adres Kolay Yıka!

suit-714357_1920.jpg

Takım Elbiseleriniz Profesyonellerin Elinde!

Bir takım elbise ne kadar özenli kullanılırsa kullanılsın, yine de lekelenme ve koku sinme gibi sorunlar için bir kuru temizlemeden yardım alınmalıdır. Kesinlikle elde veya ev tipi bir çamaşır makinesi ile yıkanmamalıdır. Takım elbiseniz için yapacağınız en iyi temizlik ve doğru bir bakım, onu profesyonellere teslim etmektir.

Takım elbiselerinizi sık sık kuru temizlemeye verseniz dahi kumaşlarından herhangi bir yıpranma olmaz. Çünkü kuru temizlemede, hassas kıyafetlerin kumaşına bağlı olarak bir temizlik işlemi gerçekleştirir. Takım elbiselerinizin yıllarca en doğru şekilde korunması için Kolay Yıka’ya gü